אודות

הכירו את השף

צ'או!

אוכל ובישול הם חלק ממני מאז שאני מכיר את עצמי. המטבח בבית בו גדלתי היה הלב הפועם וסביבו התחדשו טעמים וביעבעו סירים לאורך כל השנה. 

לפני כעשר שנים מצאתי יוצא להרפתקה חדשה של מעבר לחיים באיטליה. אמנם בישלתי באופן מקצועי עוד קודם אבל שום דבר ממה שחשבתי שידעתי על המטבח האיטלקי לא הכין אותי למפגש עם המטבח האיטלקי באיטליה.

השיעור הראשון היה שאין דבר כזה "מטבח איטלקי" אלא מטבחים אזוריים, שונים ומגוונים. 

העבודה במטבחים באיטליה, הביקורים במסעדות, בשווקים ואצל יצרנים שונים הרחיבו אצלי את ההבנה כמה עשיר המטבח האיטלקי וכמה עשירה המסורת שלו. מעבר בין מחוז למחוז ובין אזור לאזור מחליפים תפריטים שונים וחומרי גלם.

שנים של עבודה באיטליה, למידת השפה וצלילה לעומק התרבות גרמו לי לרצות להעביר את זה הלאה. לבשל את הטעמים השונים ולתת כבוד למטבח האיטלקי כפי שיצא לי להכיר אותו.

עם הזמן התחלתי לא רק לבשל אלא גם לכתוב על המטבח הזה במדור האוכל של עיתון "הארץ" ושם אני כותב טור שבועי קבוע משנת 2020. בכל פעם שאני ניגש לכתוב אני מגלה כמה עושר מסתתר מתחת לכל מכסה ובכל פינה.

בשנה האחרונה אני מלמד ומבשל אוכל איטלקי בארץ. בכל ארוחה או סדנה אני מנסה להביא את המטבח האיטלקי של האיטלקים עצמם. הכי פשוט, הכי נקי וכזה שנותן הרבה כבוד לחומרי הגלם שלו. זה לא תמיד פשוט לעשות את זה מחוץ לאיטליה אבל אני מקבל את האתגר הזה באהבה גדולה. הסיפוק הגדול ביותר הוא לחדש עם מנות נחבאות ומקומיות ולהכין אותן ממש כאן, אתכם, בסדנאות או במטבח שלכם.

מתכונים שף דוד שושן